skip to Main Content
dimagra@aerdpharma.com

BISKOTA ME BANANE DHE TERSHERE

Mesvaktet janë shumë të rëndësishëm në regjimin ushqimor të shëndetshëm.
? Përgjithësisht kur na merr uria midis 2 vakteve kryesore ne priremi të konsumojmë ushqime të gatshme, çokollata, biskota ose një sasi të konsiderueshme frutash të thata që përkthehet në kalori ekstra.
? Biskotat e sotshme ne ja u sugjerojmë ti konsumoni me filxhanin tuaj të çajit, në mesvakte ose është një alternativë shumë e mirë për fëmijët tuaj.
? Përbërësit;
– 3 banane,
– 2 flxh çaji drithëra të përziera,
– 1/2 flxh copëza çokollatë.
? Përgatitja:
– Vendosim në blender ose në një tas të madh përbërësit e mësipërm (kujdes, banania duhet të jetë në formë pureje).
– Në një tepsi të vogël, vendosim letër kuzhine që nuk ngjit.
– Me ndihmën e një luge, ndajmë në copa në formën e biskotave, përbërjen e mësipërme.
– I vendosim në ftohje për 1 ose 2 orë sa përbërja të lidhet dhe ngurtesohet.
– Janë gati për konsumim!
Ju bëftë mirë!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back To Top